Starczowzroczność – czy można ją skorygować?

Starczowzroczność – czy można ją skorygować?

Tutaj uzyskasz więcej informacji o korekcji starczowzroczności.

Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z normalnych procesów związanych bezpośrednio ze starzeniem się. Jej przejawem jest utrata zdolności widzenia na krótkie odległości, co w istocie przeszkadza w rozwiązywaniu krzyżówek, czytaniu gazet, użyciu laptopa czy telefonu komórkowego, a także wykonywaniu szeregu innych aktywności. Presbiopia jest wynikiem zaburzenia zdolności oka do akomodacji bądź jej pełnej utraty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być noszenie okularów, aczkolwiek wywołuje to pewne komplikacje. Soczewki do bliży zakłócają widzenie dali, okulary dwuogniskowe nie zawsze są wygodne, zaś modele progresywne przeważnie nie są tanie. Idealnym rozwiązaniem może okazać się tym samym pozbycie się starczowzroczności dzięki zabiegowi.

Korekcja starczowzroczności – realizuj bez ograniczeń codzienne czynności

Jak już wspomnieliśmy, leczenie presbiopii pozwala ustrzec się licznych przeszkód przy podejmowaniu się codziennych, najłatwiejszych aktywności. Jednostki dotknięte tą chorobą (wypada zaakcentować, że niekiedy pierwsze oznaki presbiopii manifestują się zaraz ukończeniu 40 lat) mają trudności z pisaniem bądź korzystaniem z laptopa, a także przemieszczaniem się komunikacją miejską (trudności z korzystaniem z planów jazdy) bądź dokonywaniem zakupów (w istocie ogranicza możliwość przeczytania opisu produktu). Ponadto, odwrotnie do miopii, presbiopia nie jest równoważona przez zdolność ostrzejszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie szkieł korekcyjnych okazuje się dla chorego niekomfortowe. Nie należy też zapominać, że wada ta się stale pogłębia, a każde następujące 2 lata lata skutkują w większości wypadków pogorszeniem widzenia o blisko ćwierć dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – jakie sposoby są możliwe?

Poza korektą z użyciem okularów, możliwe jest też leczenie starczowzroczności z wykorzystaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują konieczność zakładania okularów. Metody jak przykładowo PRESBYMAX® są także sposobem na to, żeby w czasie jednego zabiegu w pełni usunąć wadę w obu oczach.

Dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]