Przy jakich chorobach korzysta się z leczenia witaminą C

Przy jakich chorobach korzysta się z leczenia witaminą C

Wlewy z witaminy C stają się obecnie popularne. Rosnące zainteresowanie tą metodą wynika w głównej mierze stąd, iż witamina C jest jednym ze związków koniecznych do prawidłowego działania organizmu (zwłaszcza układu immunologicznego), a przy tym nie jesteśmy w stanie syntezować jej samodzielnie. Musimy więc dostarczyć ją z zewnątrz – w codziennych posiłkach albo poprzez specjalnie skomponowane suplementy. Te ostatnie działają najsilniej, gdy zaaplikujemy witaminę C dożylnie – w niektórych sytuacjach może to mieć spore znaczenie.

Wlewydożylne witaminy C – zastosowania

Dużo osób uważa, iż wlewy z witaminy C może pomóc w leczeniu rozmaitych dolegliwości. Wielu pacjentów korzysta z leczenia witaminą C po wykryciu takich schorzeń jak choroby autoimmunologiczne, borelioza czy zapalenie stawów. Sporo jest też głosów twierdzących, iż ta procedura może dać bardzo pozytywne efekty, jeśli chodzi o poprawę wyglądu i kondycji skóry – ma ją dogłębnie odżywiać i odmładzać, powodując w ten sposób szybszą regenerację, a także przyspieszać zabliźnianie się ran oraz likwidować zmiany skórne.

Dożylna witamina C – o czym warto wiedzieć?

Wlewy wlewy z witaminy c, tak jak każdy inny sposób leczenia, niosą ze sobą pewne ryzyko. Stąd nie należy decydować się na nie bez konsultacji z lekarzem. W pierwszej kolejności musimy być pewni, iż wlewy witaminy C nie zagrożą naszemu zdrowiu – jest to szczególnie istotne w przypadku cukrzyków, pacjentów chorych na raka i innych osób z niewydolnością układu odpornościowego. Dożylne wlewy witaminy C powinniśmy przeprowadzać w klinikach specjalizujących się w leczeniu za pomocą witamin, które zagwarantują nam, iż przy zabiegu cały czas obecny będzie lekarz.