Przebieg leczenia kanałowego

Przebieg leczenia kanałowego

Daleko posunięta próchnica, martwica, zapalenie miazgi, złamanie zęba lub konieczność przygotowania korzenia do protezy – te stany łączy fakt, iż najczęściej w ich wypadku leczenie kanałowe. Chociaż nazwa ta u niektórych pacjentów wywołuje dreszcz grozy, w rzeczywistości nie należy się bać tego rodzaju terapii. Współczesna stomatologia dysponuje nowoczesnym wyposażeniem i efektywnymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie także największych ubytków nie będzie wiązało się z bólem.

Leczenie kanałowe – etapy

Wstępny etap leczenia kanałowego to odkrycie kanałów zęba i usunięcie z niego miazgi zmienionej chorobowo. W jej skład wchodzą nerw oraz naczynia krwionośne, więc leczenie kanałowe wymaga zastosowania bardzo efektywnego środka znieczulającego. W następnej kolejności wykonuje się dezynfekcję kanału, oczyszczającą go ze wszelkich chorobotwórczych bakterii. Ostatni etap to wypełnienie kanału zębowego materiałem kompozytowym, cementem szkło-jonomerowym, metalem szlachetnym bądź ceramiką.

Znajdź dobrego stomatologa do przeprowadzenia endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bowiem tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z najbardziej skomplikowanych zabiegów wykonywanych w gabinecie dentystycznym. Warto zatem wybrać rzetelnego stomatologa, który go wykona. Gwarancją tego, że leczenie będzie skuteczne są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu przekazującego obraz do monitora. Stomatologia mikroskopowa pozwala dentyście na głębokie oczyszczenie, a w następnej kolejności szczelne wypełnienie kanału, co spowoduje, że dalsze zabiegi nie będą już potrzebne.