Pierwsza pomoc – kursy

Pierwsza pomoc – kursy

W naszym kraju co roku ginie parę tysięcy osób wyłącznie dlatego, że obserwatorzy wypadku nie potrafią udzielić pierwszej pomocy przed przybyciem pogotowia ratunkowego. Odpowiedzią na takie niechlubne dane jest rosnąca liczba ofert dotyczących szkoleń z pierwszej pomocy, które pomogą nam zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do prawidłowego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia.

Jak odbyć kurs pierwszej pomocy?

Część kursów pierwszej pomocy można odbyć za pomocą e-learningu. Zajęcia przez Internet pozwolą oszczędzić czas i pieniądze, jednak nauka jest bardziej teoretyczna. Szkolenia bezpośrednie wykorzystują specjalistyczny sprzęt do przeprowadzania treningów z zakresu pierwszej pomocy – są praktyczne.

Kursy pierwszej pomocy – części szkolenia

Tematy, jakie mogą pojawić się w czasie kursu, są uzależnione od uzgodnień organizatorów z odbiorcami szkoleń. Na pewno, muszą się w nim pojawić następujące elementy: zabezpieczenie miejsca wypadku, a także skuteczne wezwanie pomocy. W części praktycznej powinniśmy nauczyć się, jak usunąć ciało obce z dróg oddechowych, tamować krwotoki oraz jakie działania powziąć, w przypadku omdleń czy porażenia prądem.