Kłopoty w związku? Pomoże terapia par

Kłopoty w związku? Pomoże terapia par

Wsparcie w terapii par UK

Kryzysy przytrafiają się w różnych związkach. Sporo z nich nie stwarza niebezpieczeństwa, zaś po dojściu do tego, co było źródłem kłótni, pary samodzielnie rozwiązują trudności. Bywa jednak, iż powody okazują się bardzo poważne – między innymi niewierność jednego z partnerów, kłamstwa czy kłopoty łóżkowe. W takich sytuacjach zażegnanie kłótni samodzielnie może być nieosiągalne. Kiedyś zwykle skutkowało to rozwodem, ale obecnie istnieją sposoby, dzięki którym można zakończyć każdy kryzys. Kiedy zatem terapia par okaże się naprawdę niezbędna? Jak przebiega? Jak przygotować się do niej, aby przyniosła dobre efekty?

Powody dla rozpoczęcia terapii par

Związki w kryzysie zazwyczaj udają się po poradę wtedy, gdy nie są w stanie zrozumieć nawyków drugiej strony. Zwykle nie spędzają swojego czasu ze współmałżonkiem, miast tego spotykają się na przykład z przyjaciółmi. Partnerzy podejmujący terapię par nierzadko skarżą się, że nie znajdują tematów do dyskusji, a ich zainteresowania różnią się od pasji drugiej strony. Terapia par jest także rekomendowana wówczas, kiedy któryś z partnerów jest winny niewierności małżeńskiej – w takich sytuacjach jest ona niestety najcięższa. Przyczyną dużych zgrzytów w kontaktach pomiędzy małżonkami potrafią okazać się także zatajane dysfunkcje seksualne, gdyż pary zazwyczaj nie umieją dyskutować na ten temat bez odczuwania wstydu.

Przebieg terapii par

Celem terapii par jest znalezienie powodów problemów w małżeństwie i ich zlikwidowanie. Z tego powodu najważniejszymi częściami terapii są wywiady z małżonkami – nie mogą to być oczywiście wyrzuty w obecności terapeuty, a spokojne rozmowy, które umożliwia znalezienie powodów kryzysu. Terapia par zwykle zakłada również mediację, bo ta umożliwia pokonanie większości kłótni. Warto nadmienić także o tym, że terapia par oczekiwane skutki przynosi tylko wówczas, gdy zgody chcą oboje partnerzy – dlatego istotną częścią jest praca nad poprawą komunikacji.

Dane teleadresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339