Klinika okulistyczna – uzyskaj pomoc optometrysty

voigt medica, korekcja wzroku, operacja wzroku kraków

Zdrowe oczy gwarantują wysoki komfort życia. W klinice okulistycznej można wyeliminować dokuczliwe i często niebezpieczne dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na zabieg do kliniki okulistycznej?

Korekcja wad wzroku – metoda bezpieczna i nieinwazyjna

Do niedawna korygowanie wad wzroku ograniczało się do zakładania okularów ewentualnie soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednak nowoczesne techniki korekcji pozwalające na leczenie dalekowzroczności, jaskry, presbiopii, a także wielu rzadszych schorzeń. Niesłychanie popularna jest laserowa operacja wzroku, która cechuje się wysoką efektywnością. Taka korekta wzroku jest bezpieczna i mało inwazyjna, a pacjent szybko powraca do zwykłych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, w której pracuje wykwalifikowany personel, specjalizujący się w innowacyjnych sposobach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta postawi diagnozę, dopasuje najlepszą procedurę leczenia oraz skoryguje wadę wzroku. Lekarze działający w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowocześniejszy ekwipunek diagnostyczny, tym samym są w stanie rozpoznać nawet mało rozpowszechnione choroby oczu.

Z jakimi przypadłościami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne zajmują się także leczeniem innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Innowacyjne metody jego leczenia polegają między innymi na kształtowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Poza tym okuliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest badaniem koniecznym w diagnozowaniu jaskry, zapalenia gałki ocznej i pozostałych niebezpiecznych schorzeń. W klinice okulistycznej wykonuje się również mapy rogówki – jest to konieczne przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją katarakty. Korekta wad wzroku to naturalnie nie wszystko – specjaliści okuliści radzą sobie też z innymi kwestiami, takimi jak pozbyciem się kaszaków oraz ciała obcego z gałki ocznej.

Dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]