Jonizator powietrza – oddychaj pełną piersią

Jonizator powietrza – oddychaj pełną piersią

Próżno szukać kogoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To odczucie rześkości nadają jony ujemne, które tworzą się między innymi w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a też są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu łagodzą przykre zapachy, oczyszczają powietrze oraz korzystnie wpływają na nasze otoczenie i samopoczucie.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja może nastąpić w wyniku wyładowania elektrycznego, oddziaływania intensywnego pola magnetycznego albo emitowania ogromnej ilości ciepła. Obecnie większość z nas żyje w otoczeniu dziesiątek urządzeń, takich jak ekrany, drukarki czy laptopy, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Dobre aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, powstają poprzez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach gęsto zamieszkałych z każdym rokiem jest coraz mniejsza. Dlatego by znowu poczuć rześką i czystą atmosferę w mieszkaniu, powinno się skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Proces jonizacji stosowany jest głównie w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga zatrzymać pyły zawieszone PM2.5 i 10, niebezpieczne wirusy i bakterie czy dym papierosowy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam lepszy wypoczynek i cieszenie się życiem pełną piersią. Zważywszy na fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze niweluje poczucie ustawicznego znużenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną organizmu, poleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w szkołach, biurach, szpitalach czy urzędach, a więc tam, gdzie istotna jest koncentracja na wykonywanych obowiązkach.