Implanty zębów – dlaczego warto się zdecydować?

Implanty zębów – dlaczego warto się zdecydować?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły zęby, zmuszone były do tego, żeby korzystać z protez. Nie jest to niestety najlepsze wyjście, bo protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie jest bardzo komfortowe. Z tego powodu tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są znacznie bardziej komfortowe, lecz również mają wiele innych zalet. Implantologia bowiem umożliwia wypracowanie trwałych rezultatów, do zera minimalizując ryzyko poluzowania implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak przebiega zabieg wykonania implantów zębów, które typy są wykorzystywane przez dentystów implantologów i jak wyszukać specjalistę, który wykona nam implanty zębowe.

Współczesne metody implantologii

Obecnie implantologia stosuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm oraz trochę mniejsze, czyli 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na znaczące skrócenie okresu leczenia – pacjent nie notuje żadnych bólów nawet po 90 dniach. Do tego czasu powinien stosować zimne kompresy, a od razu po operacji – unikać papierosów, gorących dań i alkoholu. Istotne jest również wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które likwidują opuchliznę oraz ból.

Efektywna oraz bezbolesna implantologia

Implantologia wywiera ogromny wpływ na wygodę życia pacjentów – z tego powodu bardzo ważne jest to, żeby wybrać właściwego lekarza. Jak więc uniknąć niemiłych niespodzianek i trudności zdrowotnych? Dobrze zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębów dentyście ze sporym stażem oraz pozytywnymi komentarzami poprzednich pacjentów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w Google lokalizacji gabinetu stomatologicznego z pewnością trafimy na ważne wskazówki.