Implantologia – uzupełnianie ubytków w uzębieniu

Implantologia – uzupełnianie ubytków w uzębieniu

Najlepszym sposobem na pozbycie się ubytków w uzębieniu są implanty stomatologiczne. Zdają egzamin zarówno w przypadku braku pojedynczych zębów, jak i całkowitego bezzębia. Ich najważniejszymi zaletami są stosunkowo łatwa pielęgnacja i naturalny wygląd – implant, a tak naprawdę jego korona, wygląda zupełnie jak naturalny ząb. Przed ich zakładaniem nie ma konieczności szlifowania przyległych zębów, jest to zatem mniej przykre dla pacjenta aniżeli założenie pełnej protezy lub mostu. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak wygląda ów zabieg i jakie kroki trzeba przed nim podjąć.

Implanty zębów – kolejne kroki terapii

proces założenia implantów zębowych rozpoczyna się od zaaplikowania pacjentowi znieczulenia. Ponadto istotne jest też odpowiednie nastawienie i poradzenie sobie z nerwami. W następnej kolejności dentysta wykonuje nacięcie dziąsła. To umożliwia mu dotarcie do tkanki kostnej i przygotowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu wykorzystuje się techniki piezochirurgii oraz odpowiednio dobrane wiertła. To niezmiernie trudna część zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się wyczuciem i precyzją. Precyzja konieczna jest także przy umieszczeniu implantu zębowego w łożu. Gdy ten znajdzie się na swoim miejscu, lekarz musi już tylko zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębowe a strach przed odczuciem bólu

Myśl o wszczepieniu implantu stomatologicznego rodzi u wielu pacjentów obawy związane z możliwym intensywnym bólem doświadczanym w trakcie zabiegu i kilka dni po nim. Szczęśliwie niepokój ten jest zupełnie bezzasadny. Nowoczesna implantologia dysponuje bardzo efektywnymi lekami przeciwbólowymi, zapewniającymi pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Pacjenci wyjątkowo czuli na odczuwanie bólu mogą ponadto poprosić o płytkie znieczulenie ogólne, które całkiem usunie problem stresu przed leczeniem stomatologicznym.