Fala uderzeniowa – metoda na walkę z bólem

Fala uderzeniowa – metoda na walkę z bólem

Nie szukaj już więcej! Tutaj zaopatrzysz się w aparat do fali uderzeniowej

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia, która pomaga wyleczyć schorzenia różnego rodzaju. Kiedy jest używana i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Gdzie używany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest często stosowana w ortopedii, rehabilitacji, medycynie sportowej, kosmetologii oraz wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi przenika kilka centymetrów w głąb organizmu i oddziałuje bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla przylegających tkanek i wykazuje się wysoką efektywnością w walce z rozmaitymi dolegliwościami. Dzisiejsze urządzenia do fali uderzeniowej niezmiernie precyzyjnie aplikują impulsy, co przynosi wyjątkowo dobre efekty. Urządzenia do fali uderzeniowej sprawdzą się m.in. w przypadku schorzeń powiązanych z narządami ruchu, takich jak zapalenie ścięgien, ostroga piętowa, bóle kręgosłupa czy tzw. łokieć tenisisty. Urządzenie do fali uderzeniowej może być stosowane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez fizjoterapeutów i kosmetologów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – jak pracuje?

Używane współcześnie urządzenia stosujące falę uderzeniową są wyposażone w dwa odrębne aplikatory oraz kanały, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie leczenia u dwóch osób równocześnie. Nowoczesny sprzęt emituje falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy docierające do tkanek nieinwazyjnie pobudzają błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co pozwala na zmniejszenie sygnałów bólowych u pacjentów skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest skuteczna w 70-80% przypadków.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]