Działanie aparatów do magnetoterapii

Działanie aparatów do magnetoterapii

Kliknij tutaj po więcej informacji o magnetoterapia aparat.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców, a także indukcji w granicach 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się wielorakie oddziaływanie, jednak wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Absolutną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie odnowy tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia likwiduje też obrzęki, poprawia krążenie, redukuje ilość wolnych rodników i pomaga w stanach zapalnych.

Jak działa aparat do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które następnie jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na wykorzystanie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparat do magnetoterapii to znaczący element wyposażenia gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na duże rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak podkreślić, że w sprzedaży znajdziemy także modele przenośne, doskonale nadające się do pracy z pacjentami w ich domach. Aparaty te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]