Drenaż limfatyczny – o domowych aparatach do presoterapii

Drenaż limfatyczny – o domowych aparatach do presoterapii

Zamów aparat do masażu limfatycznego na carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której intencją jest poprawienie krążenia chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to zbiór rozmaitych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów okrężnych oraz czerpiących, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta oraz miejsca masażu.

Maszyna do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów chętnie używane są aparaty do presoterapii, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów z komorami, które nasuwa się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody aparat uciska kończynę, pobudzając tak krążenie limfy. Istnieje dużo zaleceń do korzystania z zabiegu drenażu limfatycznego. To zwłaszcza zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Wykorzystuje się go też w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” i wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia stała się również niezwykle popularna w świecie profesjonalnego sportu, przede wszystkim jako element regeneracji powysiłkowej.

CarePump – aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego

Duże możliwości wykorzystania aparatów do presoterapii wpłynęło pozytywnie na progres tego sprzętu. Obecnie osoby cyklicznie korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w mieszkaniu, przy użyciu przenośnych urządzeń Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest zabieg masażu. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są stosunkowo lekkie, toteż bez trudu można spakować je na wyjazd, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego musi być obowiązkowo uzgodnione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samemu, bo istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to między innymi zaburzenia rytmu serca czy stany zapalne, które wskazane jest uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]