Dbasz o swoje zdrowie? Czas pomyśleć o oczyszczaczu powietrza!

Dbasz o swoje zdrowie? Czas pomyśleć o oczyszczaczu powietrza!

Kwestia pyłu zawieszonego w powietrzu dotarła już do świadomości przeciętnego Polaka i z rzadka jest bagatelizowana. Mieszkańca Polski zdają sobie sprawę, iż czystość powietrza, które każdego dnia wdychamy, bez wątpienia oddziałuje na nasz stan fizyczny. Póki nie będą wprowadzone systemowe rozwiązania, każdy jest zmuszony zatroszczyć się o swoje zdrowie, przykładowo poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowinka w polskich sklepach

Im bardziej zindustrializowany region, tym większe jest zagrożenie obecności wysokiej kondensacji PM10 i PM2,5, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój szeregu schorzeń płuc narażeni są najczęściej rezydenci dużych miast oraz terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wydzielających do atmosfery obfite ilości tych pyłów. Regularne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest sposobem na pokaźne zmniejszenie niekorzystnego wpływu zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza szeregu uznanych producentów, jak m.in. Airdog, GREE czy Meaco, od lat obecne są w asortymencie polskich sklepów, toteż nie jest to obecnie nowość na rodzimym rynku. Co ważne, poza wyłapywaniem z powietrza zanieczyszczeń, nierzadko posiadają one również inne użyteczne funkcje.

Typy i zastosowania oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w wielu rozmiarach, w związku z tym bez problemu dostaniemy urządzenie właściwe do określonej kubatury pokoju. Oczyszczacze są względnie nieduże, dlatego bez ograniczeń daje się przenieść je między pokojami. Nie licząc eliminowania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, wychwytują one dodatkowo mikroorganizmy oraz grzyby, które mogą być przyczyną szeregu chorób czy też reakcji alergicznych, a także groźny formaldehyd. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje oraz nawilża powietrze, co wytwarza w mieszkaniu rześką atmosferę, a równocześnie umożliwia głębszy sen. Część oczyszczaczy posiada też detektory ostrzegające o obecności dwutlenku węgla. Używanie oczyszczacza powietrza zaleca się przede wszystkim osobom cierpiącym na alergie.