Basen dla niemowlaków – zalety ćwiczeń w wodzie

Basen dla niemowlaków – zalety ćwiczeń w wodzie

Mimo że jeszcze kilkanaście lat temu pływanie niemowląt nie było lubiane wśród matek, to obecnie coraz częściej jedna z nich postanawia zabrać ich latorośle na basen. Dla niemowląt pływanie jest bowiem doskonałym ćwiczeniem, pozwalającym na szybszy rozwój całego zdrowia. Warto również dodać, że – wbrew obawom wielu mam – na basen mamy szansę wybrać się z bobasem naprawdę szybko, bo już od 3 miesiąca życia. Jednak pamiętajmy, że maluchy będą naprawdę bezpieczne jedynie wtedy, gdy udamy się z nimi na odpowiednie zajęcia pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Jak więc je znaleźć? O jakich rzeczach musimy wiedzieć przy poszukiwaniach? I co zyskamy stawiając na basen dla niemowląt?

Dlaczego powinniśmy postawić na basen dla niemowląt?

Kluczowym plusem pływania niemowląt jest na pewno to, że kompleksowo wspomaga rozwój maluchów. Dzięki zajęciom na basenie prędzej rozwijają się płuca, rozbudowuje się układ mięśni, a delikatne wciąż stawy dzieci nie będą obciążone, dzięki czemu minimalizuje się niebezpieczeństwo kontuzji. Basen dla niemowląt to również doskonała metoda na rozwój zborności ruchowej, dzięki czemu najmłodsi szybciej stawiają pierwsze kroki. Dobrze też zaznaczyć, iż ćwiczenia na pływalni prowadzone są z innym bobasami – będą więc doskonałą sposobnością do zawiązania pierwszych relacji z równolatkami.

Basen dla niemowlaków – co jest ważne?

Wiele osób niesłusznie jest przekonanych, iż ćwiczenia na basenie dla niemowląt mogą powodować pewnego rodzaju zagrożenie, wystarczy jednak z głową podejść do znalezienia ekipy, która organizuje te zajęcia. Szczególnie istotne okaże się niewątpliwie to, by były one prowadzone przez doświadczonych instruktorów, którzy nie tylko zatroszczą się o ochronę maluchów przebywających na basenie, lecz również przygotują odpowiednie ćwiczenia, dzięki którym te dobrze spędzą czas na pływalni, a także będą miały z tego zdrowotne i emocjonalne zyski.