Aparat do terapii ultradźwiękowej – na stany zapalne i ból

Aparat do terapii ultradźwiękowej – na stany zapalne i ból

Nie szukaj już więcej! Tu kupisz aparat ultradźwiękowy

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci coraz częściej stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, gdyż prawidłowo aplikowane ultradźwięki mają korzystny wpływ na zdrowie pacjentów. Wykorzystuje się je do masażu mięśni, a wyzwalane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Dlatego też masaż ultradźwiękami może być stosowany do usprawnienia przepływu limfy, redukowania napięcia mięśniowego i łagodzenia bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie przy użyciu właściwego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie wieku, bazuje na dwóch rodzajach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – blizn, ścięgien, wiązadeł czy stawów i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do znacznego wysiłku lub przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają zbawienny wpływ na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne czy stacjonarne?

Istnieją 2 typy aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie najlepszym wyborem dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów czy też podejmujących ich w kilku placówkach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje dużą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – lepszym zakupem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]