Na co zwrócić uwagę przy montaży paneli podłogowych?

Na co zwrócić uwagę przy montaży paneli podłogowych?

Kliknij tu, aby zaopatrzyć się w panele podłogowe

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od podłogi z drewna, a wydasz na nie znacznie mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – można je zamontować w naprawdę parę chwil, a każdy upora się z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Przeczytaj artykuł, w którym objaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy układać na niezbyt wilgotnym podłożu – zawartość wody nie powinna przekroczyć 3%. Nie możesz zapominać również o odseparowaniu paneli od podłogi – najlepiej nada się do tego folia PE o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli kupionych kilka godzin temu – nie uszkodzisz ich, czekając czterdzieści osiem godzin, aż pozbędą się nagromadzonej wody. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Rozpoczynając montaż paneli, nie zapominaj o jednym – panele podłogowe najlepiej montować zaczynając od kąta pomieszczenia. Przed pracą, upewnij się, czy nie są zepsute, gdyż później trudniej będzie je zwrócić. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – absolutnie minimum to piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie względem źródła światła, a w wąskich pokojach – w ten sposób, by dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej fasady. Połączysz je za pomocą specjalnych klików – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Podobnie jak wszystkie produkty drewnopochodne, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany temperatury w domu. Należy więc zapewnić im dylatacje o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]