Dużo grasz na komputerze? Powinieneś kupić fotel gamingowy

Dużo grasz na komputerze? Powinieneś kupić fotel gamingowy

Oglądając foldery sklepów z meblami często widzimy w ich ofercie działy skupiające fotele dla graczy. Większa część konsumentów najczęściej nie dostrzega różnic pomiędzy fotelami do grania a fotelami do pracy przy komputerze, jednak zapaleni gamerzy wiedzą, że poprawnie dopasowany fotel gamingowy jest niezbędny, bo dostrzegalnie zwiększa komfort rozgrywki.

Solidne podparcie i komfort – fotele dla gracza

W ciągu ostatnich trzy dekady gry komputerowe zdobyły porywającą popularność i szybko przeniosły się z salonów gier do naszych domów. Rozwinął się również e-sport i coraz liczniejsza grupa osób nie tylko po prostu sięga po gry dla zabawy, lecz wręcz spędza przed ekranem komputera kilkanaście godzin w tygodniu trenując do nadchodzących zawodów. Z tej przyczyny konieczne im są precyzyjnie zaprojektowane fotele gamingowe, których najważniejszym zadaniem jest zagwarantowanie graczom pewnego podparcia przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego komfortu w czasie wielogodzinnych sesji. Na co wobec tego zwrócić uwagę kupując fotel gamingowy? Przede wszystkim przetestuj, w jakim stopniu pozwala on na dostosowanie elementów wpływających na jego ergonomię, takich jak wysokość zagłówka, siedziska i podłokietników, ułożenie poduszek na wysokości lędźwi i łopatek oraz kąt maksymalnego i minimalnego wychylenia oparcia. Ważne są również surowce z jakich wykonane jest takie krzesło – musi być stabilne, wytrzymałe na duże obciążenia, a na powierzchniach stykających się bezpośrednio ze skórą gracza (np. na zagłówkach) musi być osłonięte materiałem, który nie wywoła zaczerwienienia czy obtarcia skóry.

Cena krzeseł gamingowych

Koszt zakupu krzesła gamingowego nie jest niski – cena najtańszych produktów z tej kategorii oscyluje na poziomie 300 zł, a w przypadku modeli od renomowanych producentów może daleko przekroczyć granicę 1000 zł. Z czego bierze się takie spektrum cen? Najtańsze modele foteli do grania najczęściej dają nieznaczną możliwość regulacji i są wytworzone z materiałów niższej jakości, jednak bez trudu zaspokoją oczekiwania graczy, którzy przesiadują przed ekranem maksymalnie kilkanaście godzin w tygodniu. Fotele przeznaczone dla zawodowych graczy dają szerszy zakres regulacji poszczególnych podzespołów, są w stanie udźwignąć wysokie obciążenie (nawet do 150 kilogramów!), są często pokryte bardzo wytrzymałą prawdziwą skórą, a także posiadają takie udogodnienia, jak kieszonki na drobiazgi, podnóżki lub zaczepy na słuchawki.