Wytrzymałe filtry do użytku przemysłowego i uniwersalnego

filtr F9

Przyznajmy to szczerze: stan powietrza w Polsce nie jest dobry. Pod tym kątem Polska jest na jednej z najdalszych pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Codziennie emitowane są kolejne ostrzeżenia o przekroczeniu norm stężenia pyłów PM2.5 oraz PM10 i dlatego też nadal poszukiwane są wydajne metody, pomagające radzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w miejscach, w których podtrzymanie czystości powietrza jest nadzwyczaj istotne (przykładowo w szpitalnych salach OIOM).

Filtry F7 i F9 – skutecznie eliminują pyły zawieszone oraz pyłki roślin

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i wykorzystywane są od wielu dekad. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz domowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach instalowanych w biurach, domach czy urzędach znakomicie zdadzą egzamin uniwersalne filtry dokładne typu mini-pleat, które w zależności od klasy są w stanie wyeliminować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki tworzą smog. Nie są dla nich kłopotem również takie zanieczyszczenia, jak roztocza, włókna bądź spaliny. Poszukując filtrów dokładnych F7 czy F9 warto sprawdzić nie tylko ich skuteczność, ale również jakość ich wykonania. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę z ocynkowanej stali, która cechuje się ogromną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i złe warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgotność, temperatura). Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest siatką z aluminium od strony wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat ułożony w mini plisy papier filtrujący wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że produkty te posiadają dużą żywotność. Filtry F7 i F9 występują w wielu rozmiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie należy spełnić najwyższe standardy sterylności

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są z kolei filtry o kategorycznie wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą zdołają zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich równomiernie oddzielone przez aluminiowe separatory, a trwała rama, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na wodę i wahania temperatury, co pozwala na efektywną filtrację w wymagających warunkach (aż do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego rodzaju stosowane są tam, gdzie powinno się zachować wysokie normy czystości powietrza, jak na przykład w przemyśle elektronicznym.

Fotografia pochodzi ze strony marss.pl.

Dane teleadresowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46