Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

czyszczenie infekcji wordpress, usuwanie infekcji wp

WordPress okazał się w ostatnich latach tak popularnym CMS-em, iż liczbę witryn oraz sklepów działających z jego wykorzystaniem szacuje się już na setki milionów. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony wykonane na WordPressie są popularnym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zainfekowania witryny wirusem, potrzebne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu zlecić usuwanie wirusów z WordPressa?

Ze strony internetowej wysyłana jest niechciana poczta? Nie dajesz rady się zalogować? Grafiki na stronie zostały podmienione bez Twojej wiedzy? A może na stronie znalazłeś linki do nieznanych Ci portali? To raptem parę z potencjalnych oznak wskazujących na zawirusowaną stronę. W takich sytuacjach niezbędne jest bezzwłoczna reakcja w celu usunięcia przyczyn infekcji i przywrócenia witryny internetowej do właściwego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa częstokroć przekracza kwalifikacje osób, które codziennie zajmują się wyłącznie projektowaniem sklepów oraz stron internetowych na tym systemie zarządzania treścią, w związku z tym czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek lub po atakach hakerskich należy zlecić specjalistom od tego typu zadań.

Jak przebiega czyszczenie zainfekowanego WordPressa?

Specjaliści podejmujący się usuwania malware ze stron opartych na WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych wykonują pełny przegląd baz danych i plików strony. Weryfikują kod użytych na stronie wtyczek i motywów, a także pliki htaccess i wp-config. Podczas czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które zminimalizują ryzyko następnych ataków. Jeśli trwające dłuższy czas zawirusowanie przyczyniło się do dodania strony do spisu wykluczeń (przykładowo w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa specjaliści podejmują też wymagane kroki w celu wykreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Regularne aktualizowanie systemu zarządzania treścią oraz wykorzystywanych na stronie wtyczek jest niezmiernie istotne, gdyż usunięcie wszystkich następstw zainfekowania nie gwarantuje, że analogiczna sytuacja nie nastąpi za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]