Wypożyczalnia szalunków – wynajem materiałów konstrukcyjnych

Wypożyczalnia szalunków – wynajem materiałów konstrukcyjnych

Szukasz unikatowej oferty wynajmu szalunków? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na sklep.abcszalunki.pl

Szalunki to krótkotrwałe moduły konstrukcyjne, zazwyczaj wykonane z desek, sklejki laminowanej czy też metalu, które są powszechnie wykorzystywane w branży budowlanej. Używa się ich do wznoszenia, formowania właściwego kształtu, jak również podtrzymywania konstrukcji żelbetonowych lub betonowych. Służą one również do zabezpieczania rowów w gruncie i wzmacniania otworów w murach (np. okien albo drzwi). To dzięki nim możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie betonowych cokołów ogrodzeń, schodów, nadproży, stropów i innych elementów konstrukcyjnych.

Wynajem szalunków ściennych oraz stropowych

Deskowania, to także nazwa szalunków, rozróżniamy ze względu na sposób ich używania – wyróżniamy szalunki stropowe, ścienne, a także elementy używane przy wykopach. Szalunki stropowe można podzielić na podpory, stolik szalunkowy i dźwigary, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Natomiast pośród szalunków do wykopów wyróżniamy lekkie, średnie oraz ciężkie. Wiele firm budowlanych wypożycza obecnie moduły konstrukcyjne – wynajem szalunków jest niezwykle popularny przede wszystkim wśród niewielkich przedsiębiorstw, które nie mają własnych systemów szalunkowych.

Wypożyczalnia szalunków – dlaczego to się opłaca?

Czemu warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Firmy, które oferują tego rodzaju usługi w Krakowie i mniejszych miejscowościach, mają obszerny wachlarz elementów konstrukcyjnych, a także zapewniają atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków sprawdza się także wspaniale przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas oraz stanowczo przyspieszyć prace budowlane.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]