Uszczelnianie okien – warto przeprowadzać je regularnie

Uszczelnianie okien – warto przeprowadzać je regularnie

Jeśli potrzebujesz zlecić uszczelnianie okien, zajrzyj tu.

Na komfort domowników ma ogromny wpływ stan techniczny okien. Okna ochraniają mieszkanie przed mrozem i wilgocią, ale też izolują je od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale też, ze względu na sporą utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego zaniedbywać, gdyż po tym czasie możliwe usterki mogą być już na tyle poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, straty energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych surowców, polega w głównej mierze na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wilgocią, jak również wysokimi i niskimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale także i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]