Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

biuro rachunkowe Katowice, księgowość Katowice

Prowadzenie finansów w niewielkich firmach jest zwykle powodem sporych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na etat, zaś ich właściciele nie zawsze są gotowi prawidłowo pokierować finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż sądzi część z nas – należy tylko zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż jakość usług będzie zadowalająca?

Dobre strony korzystania z doradztwa biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się w szczególności z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy budżet przedsiębiorstwa ekspertom, otrzymamy pewność, iż rezultatem potencjalnych kontroli prowadzonych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie kary. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to również oszczędność pieniędzy i pracy – nie musimy troszczyć się o finansami samodzielnie, ani przyjmować do pracy księgowego na stałe. Warto także wspomnieć o wygodzie, jaką dają takie usługi. Współcześnie nie trzeba już regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, ponieważ mnóstwo kwestii można koordynować z księgowym używając poczty elektronicznej.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Szukając biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się jedynie jego cenami – dziwnie niskie ceny obsługi często oznaczają jej niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści mają wymagane uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku czy też certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]