Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Regulacja okien Warszawa - kliknij tutaj po dalsze informacje o tej usłudze.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to usługa, która ma być wykonywana zawsze, gdy pojawiają się problemy z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim oraz zimowym – żeby porządnie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to istotne!

W jakim celu przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko pozwala ustawić maksymalną szczelność okna, jakkolwiek także zapobiega zdeformowaniom i uszkodzeniom ramy.
Wyróżnia się dwa typy regulacji okien (a od początku do końca mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, jaka wpływa na szczelność okna, a w takim razie na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, żeby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia problemy z zamykaniem okna lub też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wyeliminować.

Jak niejednokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na podstawie podanych wyżej wiadomości, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeżeli jednakże pojawiają się trudności z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, warto do tego wezwać zawodowców od regulacji okien, którzy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]