Prowadzisz zakład gastronomiczny? Pamiętaj o meblach ze stali nierdzewnej

Prowadzisz zakład gastronomiczny? Pamiętaj o meblach ze stali nierdzewnej

W fabrykach produkujących artykuły spożywcze, w kuchniach i gabinetach lekarskich czy też salonach kosmetycznych nadzwyczaj ważne jest utrzymanie skrajnego porządku. To wymusza nie tylko zastosowania restrykcyjnych procedur i stosowania środków dezynfekujących, ale także właściwego wyposażenia. Narzędzia oraz meble użytkowane w takich punktach nie powinny wchłaniać zabrudzeń, a ich powierzchnia powinna umożliwiać łatwe i dokładne mycie oraz odkażanie. Dlatego wszędzie tam, gdzie istotna jest sterylność, idealnie zdają egzamin meble ze stali nierdzewnej.

Jakiego rodzaju meble ze stali nierdzewnej stosuje się branży spożywczej?

Meble ze stali nierdzewnej są bardzo często stosowane w restauracjach, piekarniach oraz zakładach przetwórstwa spożywczego. W zapleczach kuchennych bufetów czy lokali gastronomicznych używa się m.in. stoły, blaty i regały do magazynowania produktów. Ponadto należy napomknąć o zmywakach i okapach, jak również wszelkiego rodzaju stojakach używanych do wyrastania pieczywa. Maksymalne wykorzystanie pomieszczenia zagwarantują meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – można z ich użyciem zaaranżować praktyczną kuchnię także na małej przestrzeni.

Medycyna również korzysta z mebli ze stali nierdzewnej

Planując kształt mebli ze stali nierdzewnej, producent uwzględnia też wymogi salonów kosmetycznych oraz gabinetów medycznych. Tu specjalne znaczenie mają regały i stoły pozwalające przechować w sterylnym otoczeniu narzędzia oraz preparaty wykorzystywane w czasie zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej spełniają wszystkie wymagania stawiane w stosunku do sprzętu stosowanego w gabinetach lekarskich – umożliwiają utrzymanie jałowości otoczenia, są wytrzymałe i estetyczne.