Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

W tym miejscu poznasz aktualną ofertę 3D druku.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do firm, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest adresowana przede wszystkim do pracowników działów technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD, konstruktorów, inżynierów, oraz przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda osoba czy też firma, której potrzebny jest prototyp bądź model koncepcyjny wydrukowany przy pomocy technologii DMLS, SLS,SLA, FDM, i PolyJet, może skorzystać z tej usługi przy założeniu, iż nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – oprócz asortymentu świadczy także usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Oprócz wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się też strefa wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne materiały od producentów sprzętu do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

FDM – druk 3D modeli koncepcyjnych i prototypów

Najpopularniejszą metodą druku 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi bardzo dobra relacja ceny do jakości, jak również opcja użycia materiałów w szerokiej gamie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany głównie za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D marki MakerBot. Tę technologię druku wykorzystują osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych czy też prototypów.

Wydruk 3D metodą SLA dla szybkiego prototypowania

Druk 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania prototypów. Ta technika – nazywana też stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest usługa druku 3D metodą SLA? Do przedsiębiorstw lub osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technika, która zapewnia wyjątkową rozdzielczość druku i druk wyrazistych krawędzi, bardzo cienkich ścianek, detali oraz gładkiej powierzchni.

Wydruk 3D metodą SLS

Technologia wydruku 3D metodą SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są następne warstwy materiału – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze plusy tej technologii wydruku 3D? SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje wytrzymałość chemiczną i mechaniczną oraz wyrazistość konturów.

Dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]