Księgowość w biurze rachunkowym – czy warto zlecać?

Księgowość w biurze rachunkowym – czy warto zlecać?

Rozliczenia z fiskusem potrafią dla części firm okazać się przyczyną dużych trudności. Aby poradzić sobie z tym bez niebezpieczeństwa dotkliwych przecież kar finansowych, niezbędne są profesjonalne kwalifikacje – a tych nie ma wielu właścicieli firm. Jeśli zatem niewiele potrafimy w kwestiach fiskalnych, trafionym wyjściem okaże się zlecenie ich fachowcom. Duże przedsiębiorstwa zazwyczaj zatrudniają swoich księgowych, jednak to wyjście jest zbyt drogie dla niewielkich przedsiębiorstw. Ich szefowie najlepiej postąpią zawiązując współpracę z dobrym biurem księgowym. Jak więc znaleźć firmę świadczącą niezawodne usługi księgowe? O czym powinniśmy wiedzieć, by uniknąć przykrych pomyłek?

Usługi księgowe dla firm

Usługi księgowe świadczone przez dobre biura rachunkowe zapewniają bezproblemowe działanie przedsiębiorstwa na wszystkich płaszczyznach. Za ich sprawą bez komplikacji rozliczymy się z załogą, bez błędów obliczając należne im wynagrodzenie. Dzięki usługom księgowym, jak napisaliśmy wcześniej, unikniemy również problemów z urzędem skarbowym oraz możliwych sankcji pieniężnych. Warto również dodać, że usługi dobrych biur pozwalają też na bezproblemowe uzyskanie unijnych dopłat – między innymi dla firm zatrudniających niepełnosprawnych.

Jak wybrać najlepsze usługi księgowe?

Opisane korzyści staną się jednak naszym udziałem tylko wówczas, gdy znajdziemy właściwe biuro rachunkowe. Jak sobie z tym poradzić? Najwięcej mówi nam na ten temat to, czy dane biuro posiada certyfikat wydawany przez Ministerstwo Finansów – gwarantuje on, iż realizowana przez nie księgowość za każdym razem będzie najwyższej jakości. Dobrze też wybrać usługi księgowe tych biur, które postarały się o polisę OC – w przypadku pomyłek możliwe sankcje zostaną uregulowane z otrzymanych dzięki temu funduszy.

Dane teleadresowe:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]