Doradztwo personalne – powierz je doświadczonemu konsultantowi

Doradztwo personalne – powierz je doświadczonemu konsultantowi

Doradztwo personalne Kraków - sprawdź rewelacyjną ofertę

Część działań zaplanowanych przez dział HR może przekraczać możliwości danej firmy. Problem staje się wyjątkowo istotny, kiedy rozpoczęty projekt zakłada dużo zmiennych, a przy tym obejmuje problematykę nieznaną uprzednio pracownikom. Istotny dla efektywności poprowadzenia danego procesu jest stopień zaawansowania projektu i, rzecz jasna, wiedza konieczna do jego wykonania. W związku z tym w licznych sytuacjach niezastąpione staje się wsparcie zewnętrznych specjalistów, którzy, zależnie od projektu, mogą świadczyć doradztwo na pojedynczych etapach projektu albo podjąć się kierowania całością. W jakich sytuacjach firmy powinny zdecydować się na usługi doradztwa personalnego?

Doradztwo personalne – kierowanie określonymi fazami lub całym projektem

Po wsparcie proponowane w ramach doradztwa personalnego, firmy sięgają w rozmaitych okolicznościach. Jednym z najistotniejszych aspektów takiej współpracy jest ewaluacja poziomu satysfakcji pracowników. Żeby jej rezultaty były wiarygodneoraz pomocne przy tworzeniu strategii, niezbędne jest zastosowanie adekwatnych procedur zbierania danych i ich właściwa analiza. Poza tym przedsiębiorstwa często zwracają się do konsultanta HR w celu zrealizowania wszelkiego typu audytów – głównie dotyczących komunikacji wewnętrznej. Jak już wspomnieliśmy, rola konsultanta HR w całym procesie bywa różnorodna. Czasami jest on project managerem, zarządzającym całym procesem, w innych przypadkach natomiast jest tylko doradcą merytorycznym, zapewniającym kompleksowe wsparcie w przypadku jakichkolwiek problemów.

Doradztwo HR – jak wybrać dobrego konsultanta?

Powodzenie działań podejmowanych we współpracy z konsultantem HR w największym stopniu jest zależne od tego, jakie umiejętności posiada wybrany przez przedsiębiorstwo specjalista. Przy zatrudnieniu doradcy HR trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego doświadczenie. Warto sprawdzić to, z jakimi przedsiębiorstwami dotąd współpracował i, co istotne, jakie projekty dla nich przeprowadzał.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]