Co zrobić z nietypowymi odpadami? O kontenerowym wywozie śmieci

Co zrobić z nietypowymi odpadami? O kontenerowym wywozie śmieci

Sprzątanie piwnicy bądź strychu, prace w ogrodzie, budowa lub przebudowa domu, odnowienie mieszkania – co łączy te, na pierwszy rzut oka kompletnie niepowiązane ze sobą czynności? W przypadku ich wszystkich wytwarzane są znaczne ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zniszczone meble i sprzęty domowe, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia muszą być odwiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Jak jednakże postąpić, jeśli nie mamy możliwości przetransportować ich na własną rękę? W takich wypadkach najrozsądniej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe zapewnia klientowi kontener o pojemności dostosowanej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej leży teraz obowiązek zadbania o legalną utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem wygodnym i bezproblemowym.

Komu rekomendujemy wywóz odpadów?

Kontenerowy wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z oczywistych powodów usługi tego typu największym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie mogą zapewnić przewozu odpadów do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest też niejednokrotnie wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa budowlane, remontowe czy ogrodnicze. Zimą to też najlepszy sposób na przechowywanie i wywiezienie śniegu usuniętego z trawników, dróg wewnętrznych, parkingów czy boisk.