Cechy najlepszego hostingu internetowego – poradnik

Cechy najlepszego hostingu internetowego – poradnik

Jeśli masz firmę, to na pewno posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak znaczący dla Twojego biznesu jest poprawnie dobrany hosting? Czym zatem powinien się charakteryzować najlepszy hosting dla firm?

Hosting – wybierz szybkość oraz bezpieczeństwo

Hosting, przede wszystkim ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być bezpieczny, szybki, bezawaryjny i gwarantować wsparcie techniczne. Gdy mówimy o szybkości, mamy na myśli prędkość ładowania się stron. Dlaczego jest istotna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma tendencje do przedwczesnego porzucenia strony, gdy ładuje się ona za długo. Po drugie, szybkość ładowania się strony stanowi jeden z ważnych czynników, które przeglądarki pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją kodu o obrazów czy eliminacją zbędnych przekierowań w obrębie strony, równie znaczący dla czasu ładowania witryny ma także rodzaj hostingu (w chmurze, dedykowany, współdzielony, bądź VPS), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym biznesy powinny szukać usługi hostingowej gwarantującej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny działać w sposób ciągły. Warto wybierać tych dostawców, którzy zapewniają bezawaryjne działanie serwera rzędu min. 99%. Ten czynnik powinien być niezmiernie ważny dla sklepów internetowych, bowiem każda godzina niedostępności sklepu może rodzić wiele tysięcy strat.

Czym powinna charakteryzować się niezawodna usługa hostingowa?

W przypadku hostingu internetowego nie warto skłaniać się do rozwiązań najtańszych. Darmowe usługi hostingowe z reguły charakteryzują się słabą jakością, a nieraz zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się za granicą i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych wypatrujmy hostingu gwarantującego całodobowe wsparcie techniczne kompetentnego zespołu. Ważne, by reakcja na zgłoszenia ewentualnych awarii była również stosunkowo szybka, kontakt z dostawcą łatwy, a cennik hostingu i warunki prolongaty ważności domeny skonstruowane w przejrzysty sposób. Nie zaniedbujmy także o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej muszą być zabezpieczone stale uaktualnianym oprogramowaniem antywirusowym, w serwerowni powinny panować odpowiednie warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie w razie pojawienia się płomieni), a kopia zapasowa danych powinna być przeprowadzana cyklicznie.