Catering świąteczny – tradycyjne wigilijne potrawy na stole

Catering świąteczny – tradycyjne wigilijne potrawy na stole

Jeśli chcesz zlecić catering świąteczny w Krakowie, zajrzyj na lastrada.pl/catering-swiateczny/.

Boże Narodzenie to okres, który spędzamy najczęściej wraz z rodziną, jednak spotkania świąteczne odbywają się również w firmach. Często personel firmy aranżuje je na własną rękę, własnoręcznie gotując bożonarodzeniowe smakołyki, jednak w dużych zakładach pracy ten schemat działania nie zawsze sprawdza. By więc pomóc sobie w kwestii planowania firmowych śniadań bożonarodzeniowych, tych w niewielkim gronie, jak i tych na dziesiątki osób, polecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – co powinno się zamówić na świąteczny stół?

Niewątpliwie na bożonarodzeniowym stole muszą pojawić się tradycyjne świąteczne smakołyki. To głównie ryby, jak chrupki filet z karpia albo pstrąga, jak również zupy – obowiązkowo barszcz czerwony i żurek, a opcjonalnie także zupa rybna. Nie powinno zabraknąć też krokiecików z grzybami i kapustą, które z reguły serwowane są wespół z wymienionym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby kompletna bez zimnych przekąsek, np. bez sałatki warzywnej albo śledzia po kaszubsku. Wypada także zadbać o smakowity frykas na koniec spotkania. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy makowiec, lekki sernik albo kutię z miodem.

Catering świąteczny – nie zwlekaj z tym na ostatnią chwilę!

Za organizację wigilijnego spotkania w firmie warto zabrać się z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Powinieneś określić dzień wydarzenia i dopasować go do planów urlopów zatrudnionych. Pozwala to precyzyjniej oszacować prawdopodobną liczbę gości uroczystości, a ostatecznie pomoże zamówić stosowną liczbę porcji. W dobrym tonie jest omówić z pracownikami menu i razem zdecydować się na te dania z oferty firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Istotne jest także to, żeby dowiedzieć się czy któryś z pracowników może mieć reakcję alergiczną, np. na orzechy, które mogą znajdować się w w deserach, czy też są w załodze firmy weganie. Dla tych pracowników należy zamówić dania pasujące do ich diety. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego akceptują zlecenia przez większą cześć grudnia, jednak nie zalecamy zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Dane teleadresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]