Wymiana pln na euro – w kantorze online po bieżącym przeliczniku

Wymiana pln na euro – w kantorze online  po bieżącym przeliczniku

Na www.kantor.pl/euro-kurs-waluty znajdziesz aktualną ofertę wymiany euro online.

Euro to dość nowa waluta, bo w postaci monet oraz banknotów została wprowadzona do obiegu dopiero w 2002 roku. Jest ona w tej chwili podstawowym środkiem płatniczym w przeważającej części państw należących do UE. Polska na razie nie sprostała kryteriom, pozwalającym przystąpić do strefy euro, co nie znaczy, iż nasi rodacy nie używają tej waluty na co dzień, czy to gromadząc oszczędności na koncie walutowym bądź też robiąc zakupy za granicą.

Pożytek z wprowadzenia waluty euro w krajach członkowskich Unii Europejskiej

Powszechne użycie euro w państwach członkowskich Unii Europejskiej w znacznym stopniu ułatwiło życie większości mieszkańców starego kontynentu, zarówno w sferze osobistej, jak i biznesowej. Identyczna waluta oznacza wszak mniejsze trudności z wyliczeniem przypuszczalnego kosztu bądź zysku przy planowaniu np. transakcji międzynarodowych, co uprzednio ze względu na możliwe wahania kursów między walutami wielokrotnie mogło okazać się błędną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro zwiększa dodatkowo wolność przemieszczania się rezydentów krajów członkowskich, którzy właściwie wcale nie muszą martwić się o zaopatrzenie się w pokaźną ilość gotówki w obcej walucie w trakcie wyjazdów zagranicznych. Obecnie potrzebna im jedynie ich własna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie myślą już o wysokości spreadów naliczanych przez bank przy płatności.

W kantorze online szybko poznasz aktualny przelicznik euro

Polska, mimo wejścia do struktur Unii Europejskiej w 2004 r., na razie nie spełnia wszelkich przesłanek umożliwiających wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie ma to jednak wpływu na to, że jako obywatele kraju członkowskiego UE każdego dnia prowadzimy interesy i dokonujemy zakupów w euro. Osoby często realizujące transakcje w tej walucie mogą na bieżąco kontrolować aktualny kurs euro na stronie kantoru online, a dodatkowo też ekspresowo wymienić euro na złotówki bez potrzeby ruszania się z mieszkania. Wymiana euro w kantorach online przez wzgląd na mniejsze spready jest tańsza i łatwiejsza, bo może zostać zlecona o każdej godzinie dnia (także w środku nocy!), a wymiana waluty dokonywane jest po kursach uaktualnianych co kilka chwil, a nie – jak to najczęściej ma miejsce w kantorach stacjonarnych oraz bankach – w oparciu o średni kurs z dnia poprzedniego.

Dane teleadresowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]