Leasing – idealne narzędzie dla firm

Leasing – idealne narzędzie dla firm

Leasing bez wątpienia jest jednym z najpopularniejszych wśród firmy narzędzi finansowych. Nie powinno to rzecz jasna zaskakiwać, gdyż jego liczne atuty powodują, że leasing okazuje się doskonałym rozwiązaniem pozwalającym na ograniczenie wydatków wiążących się z prowadzeniem firmy. Głównie ze względu na to, iż w Polsce ratę leasingową uważa się za koszt uzyskania przychodu. Na fakt, iż leasing okazuje się tak opłacalny rzutuje także to, iż umożliwia on zdobycie potrzebnych do prowadzenia przedsiębiorstwa dóbr bez potrzeby ich kupowania. Na czym konkretnie więc opiera się leasing? O czym powinniśmy pamiętać stawiając na tę formę finansowania?

ABC leasingu

Określenie leasing wywodzi się z języka angielskiego, w którym znaczy wynajem. W krajach anglosaskich prawo nie odróżnia leasingu od dzierżawy, ale w Polsce są to określenia różne. Leasing to udostępnienie przez leasingodawcę danego dobra leasingobiorcy, za co ten drugi zobowiązuje się opłacać raty leasingowe. Obiektem leasingu zwykle bywają auta, które budują flotę przedsiębiorstwa, urządzenia niezbędne do prowadzenia przedsiębiorstwa lub wyposażenie biura. Po zakończeniu umowy udostępnione dobra zostają zwrócone do leasingodawcy, który najczęściej odsprzedaje je w preferencyjnej cenie.

Specjalista podpowie jak wybrać dobry leasing

W ostatnim czasie w naszym kraju dostępnych jest mnóstwo ofert leasingu. Ich mnogość powoduje, że ciężko znaleźć wśród nich tę najlepszą – potrzebne w tym celu będą specjalistyczne umiejętności. A że nie każdy przedsiębiorca takie ma, decydując się na leasing, najlepiej zrobimy zasięgając doradztwa specjalisty. Przed znalezieniem oferty dobrze więc odwiedzić doradcę finansowego, który pomoże wyszukać ofertę dostosowaną do naszych możliwości oraz zagwarantuje, że leasing naprawdę będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem.