Czy warto korzystać z systemu mass collect w firmie?

Czy warto korzystać z systemu mass collect w firmie?

Szczegółowe wskazówki dotyczące tego, co to takiego mass collect. Przekonaj się!

Mass collect jest usługą, która polega na identyfikacji płatności masowych od klientów. Prezentujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Działanie mass collect

Działanie usługi mass collect jest w zasadzie stosunkowo proste. Polega na nadaniu wszystkim klientom własnego numeru rachunku, który jest jednocześnie ich identyfikatorem. Takie podejście sprawdza się tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest duża ilość klientów, a więc np. w firmach telekomunikacyjnych, w prywatnych gabinetach, a także wszelkich działalnościach, gdzie wprowadzony jest system abonencki (między innymi w klubach fitness). Opłaty wpływające w systemie mass collect trafiają na wskazany rachunek firmowy, jednak wcześniejsze przypisanie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jakim sposobem wykonali oni wpłatę (przelew z karty, standardowy przelew lub przelew pocztowy). Zastosowanie mass collect wiąże się też z szybszym księgowaniem przelewów niż w przypadku księgowania ręcznego, a jednocześnie wyeliminowaniem możliwych pomyłek nierzadko przytrafiających w trakcie tej czynności.

Bieżące śledzenie wpływających należności – zalety mass collect

Choć mass collect nie jest obecnie dostępne we wszystkich bankach (posiadają ją między innymi BNP Paribas i Bank Pekao) warto rozważyć jego zastosowanie w przedsiębiorstwie, również takim, które miesięcznie obsługuje około stu dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect wiąże się bowiem z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja integracji z systemem finansowo–księgowym (a zatem bieżące śledzenie przychodzących należności) czy powiązanie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję przesyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach i windykacji, co po jakimś czasie skutkuje zwiększeniem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]