Co oferuje kantor internetowy? Główne zalety usługi

Co oferuje kantor internetowy? Główne zalety usługi

Wejdź na internetowy kantor.

Jeszcze dziesięć lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w kantorze albo w banku – na te pierwsze nadal można się natknąć w galeriach handlowych czy przy hipermarketach! Jednak w ekspresowo transformującej się rzeczywistości, klienci pragną wymieniać waluty bez potrzeby opuszczania domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, w następstwie tego też powstały kantory internetowe, które to umożliwiają.

Kantor online to niższy spread

Operacja w kantorze online jest tak samo prosta jak kupno obcej waluty w fizycznym kantorze. Klient loguje się do serwisu na zarejestrowany przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu środki, które pragnie przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest zwłaszcza to, że przewalutowanie można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach działania kantoru po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pozyskiwane z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, na ogół z zeszłej doby. Następnym i niezwykle ważnym atutem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te narzucone przez kantory tradycyjne i placówki bankowe. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może skutkować zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 4-5%, tymczasem w kantorze online spready przeważnie nie przewyższają 2%. Kantory internetowe proponują też kilka dodatkowych usług popularnych wśród użytkowników, np. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której nabywca zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wówczas, kiedy wyznaczony przez użytkownika kurs spotka się z kursem na rynku) czy też w ustalonym przez nabywcę terminie.

Cenisz sobie autonomię w rozporządzaniu pieniędzmi? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory online to usługa dla osób lubiących komfort, a także ogromną wolność w zarządzaniu swoimi pieniędzmi. Korzystają z nich także kredytobiorcy spłacający zobowiązania wzięte w obcej walucie i osoby studiujące lub pracujące za granicą. Jednak zanim zdecydujemy się powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.

Dane teleadresowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]