Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Szukasz atrakcji turystycznych w Małopolsce? Koniecznie wejdź na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, więc nieraz trudno znaleźć coś dla siebie w potopie wiadomości o najnowszych imprezach kulturalnych bądź sportowych oraz godnych zobaczenia atrakcjach w Małopolsce.

Ciekawe miejsca w Małopolsce – odwiedź stronę przygotowaną specjalnie dla turystów

By przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o najpiękniejszych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak też o wystawach i wydarzeniach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego obszarze. Strona prowadzona w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na portalu? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce już na stronie głównej zauważą mapkę, na której migiem odszukają pensjonaty, hotele i schroniska, Centra Informacji Turystycznej, jak również zabytki i galerie zlokalizowane w miejscowościach województwa. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Oprócz tego dla osób, które z najrozmaitszych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące m.in. zamek na Wawelu, trasy rowerowe czy czar miejscowego folkloru.

Strona o atrakcjach turystycznych w Małopolsce z myślą o cudzoziemców

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych ciekawych miejscowości. Newsy znajdujące się na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku rosyjskim, słowackim i niemieckim, francuskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu spis konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na terenie Małopolski. Nadzwyczaj wartościowy dla obcokrajowców jest także dział Rozmówki, gdzie poznają popularne słowa i sformułowania, które pomogą im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie pobytu naszym kraju.

Dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego