Wyprawy górskie – przygoda pełną emocji

Wyprawy górskie – przygoda pełną emocji

Co powinieneś wiedzieć o Kilimandżaro wyprawa?

Mnóstwo osób spędza swój wolny czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zwykle rozpoczynają od przemierzania polskich Tatr, z czasem jednak przestaje im to wystarczać. Szukają nowych wrażeń – ich pragnieniem są wycieczki w coraz wyższe góry. Otwarte granice sprawiają, że nawet wędrówki na szczyty położone w oddalonych od Polski rejonach stają się aktualnie osiągalne.

Wyprawy górskie – jak się zorganizować?

Dzisiaj przed zwolennikami górskich wypraw otworem stoją nie tylko Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy nasze krajowe oraz słowackie Tatry, ale też najwyższe szczyty Azji, Afryki oraz Meksyku. Z całą pewnością dużym ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest obecność na krajowym rynku agencji trekkingowych zajmujących się organizacją wypraw na Elbrus bądź Kazbek. Oczywiście pomoc agencji wiele usprawnia, ale jej przewodnicy nie zdobędą szczytów za nas. Potrzebna jest kondycja, która pozwoli nam znieść długą wyprawę z bardzo masywnym, ważącym nawet 15 kilogramów plecakiem z odpowiednim do warunków górskich ubiorem oraz dobrej jakości sprzętem.

Wyprawy w góry – jakie wymogi stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od każdego, kto postanawia wziąć udział w wyprawie wysokogórskiej – na Pik Lenina, Elbrus, bazę pod Annapurnąbądź Mount Everest – wymaga się wcześniejszej praktyki w podobnych do tego typu wyprawach, ponieważ im wyżej będziemy się wspinać, tym większe niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej. Zdolność posługiwania się czekanem czy przemieszczania się w grupie, której członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to wymogi, które powinno się koniecznie spełnić. Nie wolno zapomnieć też, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Znaczenie ma zatem zdolność pracy w grupie. W czasie wyprawy górskiej niezbędne jest stu procentowe podporządkowanie się poleceniom, które wydawane są przez prowadzącego grupę.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]