Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Wszystko o Kilimandżaro wyprawa

Zdobywanie górskich szczytów to ambicja dużej części turystów, którzy uwielbiają ekstremalne wyzwania. Niezatartych przeżyć z pewnością zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Dlaczego warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga nieomal 6 km nad poziomem morza. Globtroterów zachęcają zwłaszcza kurczące się już lodowce, sposobność zobaczenia obcych im zwierząt w ich naturalnym środowisku, jak również przepiękne widoki. Masyw tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Mawenzi, Shira i Uhuru. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymusza właściwe przygotowanie się – ze względu na ogromną wysokość realne jest ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei niestabilne warunki atmosferyczne powodują, iż zdobycie masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą cechować się dobrą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin dzień za dniem.

Co musimy wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy powinno się też wyposażyć się w leki zmniejszające ryzyko rozwoju malarii. Przed rozwojem choroby uchroni też stosowna profilaktyka – używanie środków odstręczających insekty oraz zakładanie odzieży przykrywającej ramiona i nogi. A co zrobić, aby zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro powinno być poprzedzone odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]