Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

Jeszcze nigdy nie widziałeś tak wartościowej oferty trekkingów!

Wycieczki w góry mogą przybierać wiele postaci. Od nieśpiesznych przechadzek po łatwych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, całodniowe wędrówki po trasach stojących wyżej pod względem skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Aby podjąć się trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (tak oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także biegłość posługiwania się sprzętem wspinaczkowym oraz turystycznym. Niemniej jednak w zamian za nieraz ogromny wysiłek otrzymujemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i podziwiania przepięknych widoków.

Trekkingi – dobierz właściwy stopień trudności do swojej kondycji

Skala trudności jest uzależniona od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Zawodowcy klasyfikują 3 stopnie trudności pieszych wypraw w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą Ci, którzy dysponują , a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zwiększonej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga lepszej sprawności i co najmniej podstawowej praktyki w górach – chociażby w Tatrach. Najwyższy poziom to wyprawy dla uczestników z wysoką sprawnością fizyczną, znajomością specyfiki wysokich gór i biegłym w obsługiwaniu sprzętu, jak również nieobawiających się ciężkich warunków obozowania podczas kilkudniowej wyprawy.

Gdzie uprawa się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce miłośnicy tego typu obcowania z naturą najbardziej cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli zaś chodzi o pozostałe góry Europy, ogromną popularnością szczycą się leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, wschodnia część Karpat, Alpy, jak również bałkańskie Góry Przeklęte. Najbardziej doświadczone w trekkingu osoby powinny zaś spróbować swoich sił w czasie wyprawy w Himalajach, Karakorum bądź Andach.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]