Trekkingi w górach całego świata

Trekkingi w górach całego świata

Zainteresowany trekkingi Himalaje? Skieruj się tu

Chodzenie po wysokich szczytach kojarzymy szczególnie z naprawdę wykwalifikowanymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne okazują się zazwyczaj specjalistyczne umiejętności – w różnych pasmach poprowadzono bowiem szlaki, z jakimi poradzi sobie dowolny turysta – jeśli oczywiście posiada odpowiednie narzędzia, czyli buty z przyczepną podeszwą oraz kijki zapewniające stabilność na stromych szlakach. Na najtrudniejszych fragmentach niezbędna okaże się również obecność doświadczonego instruktora, który powie, jak używać dodatkowego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy jednak okaże się on niezbędny? W których górach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Trekkingi – co będzie potrzebne?

Trekkingi są czasem prowadzone w naprawdę technicznym terenie, a to sprawia, iż niezbędne okazują się akcesoria ułatwiające pokonanie trasy. Najważniejszymi z nich są z całą pewnością raki, które gwarantują przyczepność również na ośnieżonych szlakach – a na wielu szczytach uświadczyć je możemy także latem. Na stromych podejściach przydatny będzie także czekan. Do obsługi tych narzędzi niezbędne są właściwe kwalifikacje – z tego powodu niedoświadczeni turyści na trekkingi powinni wybrać się wraz z instruktorem, który pokaże nam, jak bezpiecznie przejść trasę.

Najczęściej wybierane miejsca na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zobaczenie szczególnie ciekawych miejsc na Ziemi, a te zazwyczaj okazują się nieosiągalne dla zwykłych gości. Najczęściej prowadzone są w najwyższych górach – krajowi górołazy chętnie wybierają słowackie Tatry, a poza tym w Alpy czy na skandynawskie fiordy. Dużym uznaniem w gronie fanów trekkingu cieszy się również Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Turyści, którzy zdobyli już pewne doświadczenie w chodzeniu po górach mają szansę zaś wybrać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam między innymi u podnóża Annapurny i Everestu.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]