Trekkingi w Dolomitach – dlaczego warto?

Trekkingi w Dolomitach – dlaczego warto?

Na https://www.exploruj.pl/gora/dolomity/ uzyskasz więcej szczegółów o Dolomity trekking.

Entuzjaści aktywnego spędzania wolnego czasu na pewno poznali już większość szlaków trekkingowych w naszym kraju, które położone są w Bieszczadach, w Tatrach oraz w Karkonoszach. Naturalnie budzą one zachwyt, jednakże osoby często praktykujące ten rodzaj aktywności po jakimś czasie pragną poczuć powtórnie ekscytację płynącą z wycieczek po nieznanym terenie. Dlaczego zatem korzystać tylko z tras w Polsce, skoro można podziwiać olśniewający krajobraz włoskich Dolomitów?

Charakterystyka włoskich Dolomitów

Dolomity, czyli masyw górski leżący w całości w Alpach Wapiennych, charakteryzują się dużą ilością stromych turni, baszt skalnych i ostrych grani, które podczas dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swoją barwę. Jest to też jedno z najurodziwszych pasm górskich Europy (jeśli nie na całym świecie!), nie dziwi zatem, że w 2009 roku trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w Dolomitach występują kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, niezwykle spadziste stoki i liczne urwiska, wytyczono w nich również niemało bezpiecznych tras krajobrazowych, z którymi poradzą sobie turyści uprawiający trekking.

W Dolomitach spędzisz także ciekawie zimowe miesiące

Niedoświadczonych zapaleńców trekkingu niewątpliwie oczaruje przejście przez te góry po via ferratach, to znaczy po trasach zaopatrzonych w stalowe liny asekuracyjne. Scenariusz wycieczek tego typu jest tak ułożony, by ich uczestnicy przeszli instruktaż z zasad asekuracji, jak również metod przemieszczania się po takim szlaku. Obeznani z górami i mający dobrye przygotowanie fizyczne turyści będą zadowoleni z przeprawy trasą po graniach Brenty, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla większości osób bardzo trudna, lecz ten, kto będzie w niej uczestniczył z pewnością jej nie zapomni o niej do końca życia. W Dolomitach można spędzić także w atrakcyjny sposób zimę, poruszając się po mniej spadzistych obszarach na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się m.in. szczytami Tofanów oraz szczytami grupy Tre Cime.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]