Kursy zimowej turystyki wysokogórskiej – kto je organizuje?

kurs zimowej turystyki wysokogórskiej

Góry bywają niebezpieczne, ale też są niesamowite. Właściwie co kilka tygodni, a w szczególności w miesiącach, gdy urlopowicze tysiącami zjeżdżają w atrakcyjne miejscowości turystyczne zlokalizowane u stóp znanych szczytów, w mediach słyszymy o kolejnych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem osób, które bez właściwego przeszkolenia wybrały się na wycieczkę szlakiem o wysokiej trudności. Wobec tego entuzjastom wysokich gór chcącym przeszkolić się w bezpiecznym przemieszczaniu się po nich rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego można nauczyć się na kursie górskim?

Najlepszym sposobem, żeby posiąść potrzebną wiedzę jest odbycie kompleksowego szkolenia prowadzonego przez profesjonalistów z każdej z najważniejszych sfer łączących się ze wspinaczką wysokogórską, czyli instruktorów wspinaczki, przewodników górskich i ratowników górskich. Z ich pomocą partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi prawidłowego chodzenia na rakietach śnieżnych oraz w rakach, władania czekanem, poznają zasady autoasekuracji, asekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, przemieszczania się w zespole linowym, jak również po trasach zaopatrzonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy orientacji w terenie, medycyny górskiej i survivalu, które są potrzebne w przypadku przeróżnych nieprzewidzianych sytuacji. Szkolenie omawia dodatkowo reguły właściwego zachowania się podczas lawiny.

Szkolenia górskie, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który posiada ogromne doświadczenie jako realizator wycieczek w łańcuchy górskie rozsiane po całym świecie. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (w Polsce, w Austrii oraz na Słowacji) w niedużych grupach, które najczęściej nie przekraczają 5-6 osób. W efekcie zdobywanie wiedzy toczy się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy sposobność ofiarować każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo czasu i uwagi, aby mogli oni skutecznie opanować najważniejszą wiedzę, konieczną do bezpiecznego poruszania się w górach.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]