Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Na www.exploruj.pl uzyskasz więcej szczegółów o trekkingi Himalaje

Łańcuch Himalajów wraz ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Oddziałuje na to niemało czynników – głównie fakt, iż są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Należy napomknąć również o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje są polem zmagań zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie planuj go samodzielnie

Na wstępie należy zaakcentować, iż jeśli chodzi o trekking, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Źródłem kłopotów bywa także samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów oraz otrzymanie pozwolenia i wizy. Dlatego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm planujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejnym atutem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z jasnych przyczyn osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Karakorum bądź Himalaje rzadko podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednak, że te góry pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bowiem częstokroć aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Manaslu czy Shishapangma. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków oraz podziwianie niesamowitych krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]