Co to skitury? Wyprawy dla miłośników gór

Co to skitury? Wyprawy dla miłośników gór

Pod tym linkiem odnajdziesz aktualną ofertę skitur.

Gros turystów wyjeżdżających w góry w okresie zimowym, jedzie tam zazwyczaj tylko po to, żeby oddać się szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Jednak nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który można uprawiać zimą w górach. Osoby, które chcą sprawdzić, czy poradzą sobie z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinny choć raz spróbować wypraw na rakietach albo skitur.

Skitury – zalecane jedynie dla doświadczonych w górach narciarzy

Turystyka na nartach przeżywa w ostatnich latach swój boom. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych banalnym odpoczynkiem w drewnianym, góralskim domku i przelotnym zjazdem z przepełnionych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, decydują się na podziwianie ich piękna w trakcie dość trudnych, a zarazem bardzo satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże rekomendowana tylko dla obeznanych w górach osób, które opanowały bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą również jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Przemieszczanie się daleko od przygotowanych dla turystów stoków, jest po prostu dużo trudniejsze. Wymaga również posiadania lżejszych butów i nart.

Skitury – nie tylko Bułgaria i Włochy

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. Na starym kontynencie ulubionymi destynacjami miłośników turystyki narciarskiej są niewątpliwie włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie bardzo dobrze poradzą sobie także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Polscy turyści nie nie muszą jednak ograniczać się wyłącznie do wypadów organizowanych w granicach Europy – na nartach można zwiedzić łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam perfekcyjne warunki do tego typu wypraw. Podczas takiej skitury główną atrakcją jest sposobność wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby wahające się nad udziałem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie mają pewności, która wyprawa będzie właściwa do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą szukać w tym zakresie pomocy organizatorów skitur i ich instruktorów.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]