Alpy, Karakorum, Himalaje – wyprawy górskie z przewodnikiem

Alpy, Karakorum, Himalaje – wyprawy górskie z przewodnikiem

Jesteś zainteresowany dobrą ofertą wypraw? Nie czekaj! Skieruj się na http://tinyurl.com/y5h494ll

Góry od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, wspaniałe widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, a także aspekt sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i pokonywaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nic zatem dziwnego, że turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od lat cieszą się nieprzerwaną popularnością. Wielostopniowa skala trudności tras powoduje, że każdy – również absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemy może natomiast sprawiać sama organizacja wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Wspomniane trudności mogą okazać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich sytuacjach rekomenduje się skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te nadzoruje je kwalifikowany przewodnik, nie oznacza jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje

Silnym zainteresowaniem wśród miłośników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Himalaje oraz Karakorum, jednak z uwagi na wysoki stopień trudności i duże koszty nie każdy sympatyk gór decyduje się na te rejony. Dużo mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te skupiające się na osiąganiu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Ponadto rodzime firmy organizują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]