Szkoła tenisa dla dzieci

Szkoła tenisa dla dzieci

Złóż wizytę w szkole tenisa dla dzieci Kraków - tu uzyskasz kompetentną pomoc profesjonalistów

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, ale wysiłek fizyczny nie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu dla wszystkich dzieci. Wskazanym byłoby pomyśleć nad ciekawym sposobem na urozmaicenie wolnego czasu i zdecydować się na zapisanie dziecka na grę w tenisa. Naukę można zacząć już w wieku 4 lat. Do opanowania podstaw potrzebny jest właściwy sprzęt. Są to m.in. mini siatki, rakiety i piłki, które umożliwią skuteczną naukę. Tenis wpływa niezwykle korzystnie na rozwój dziecka, jest przyczyną rozwoju dobrych cech charakteru, usamodzielnienia, jak również wpływa pozytywnie na wykorzystanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Kiedy już zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie gry w tenisa z naszym dzieckiem, czas na wybór sprzętu do gry. Musimy dokładnie przemyśleć zakup, bo strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to niezwykle trudna technicznie gra, warto dobrze przygotować się do zajęć. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa mamy możliwość wyboru dobrze dopasowanej rakietki.. Przy podejmowaniu decyzji należy kierować się wiekiem dziecka i jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to pełne wykorzystanie profitów jakie daje gra w tenisa. Warto poszukać wcześniej, jakie wymiary powinna mieć dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Równie ważną kwestią jest wybór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o właściwym naciągu rakiety, który również wpływa na proces nauki gry. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jakie parametry są właściwe dla dziecka można zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który skutecznie zasugeruje w kwestii doboru sprzętu. Przydatne są też informacje umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest cennym doświadczeniem, ale tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszej pociechy.

Tenis dla dzieci – z grupą, czy indywidualnie?

Tenis to jedna z dyscyplin, w których zawodowcy zaczynali bardzo wcześnie. Najmłodsi przyswajają wiedzę szybko, a więc na pierwsze lekcje mają możliwość chodzić już czterolatki. Dylematem, który nierzadko pojawia się na początku jest kwestia: uczyć się samodzielnie, czy w grupie.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to doskonała okazja do zawierania znajomości, poznawania ciekawych i różnorodnych form gry. Co więcej tenis w grupie gwarantuje świetną atmosferę oraz mobilizującą rywalizację sportową.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Lekcje indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju pod kątem własnych umiejętności i potrzeb. Pod okiem doświadczonego nauczyciela dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Dane teleadresowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]