Rafting po Dunajcu zapewni Ci niezapomniane wrażenia

Rafting po Dunajcu zapewni Ci niezapomniane wrażenia

Relaks na rzekach kojarzy nam się głównie ze spływami kajakowymi. To zabawa i metoda podróży znana w Polsce od ponad wieku i nadal znajduje nowych sympatyków. W ostatnich kilku latach doczekał się jednakże godnego rywala. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami po rzece o porywistym, górskim charakterze. Daje on dużo większe emocje od spływu kajakiem, a przy tym pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać krajobrazy nieosiągalne dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Rafting na Dunajcu – także dla amatorów?

Osoby wybierające rafting po Dunajcu nie mają obowiązku posiadać konkretnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów dostosowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie rzecz jasna umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, uzyskana przykładowo w kajaku lub kanadyjce. Miejmy przy tym na uwadze, że spływ po Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych eskapad. Żeby bez przeszkód poradzić sobie z bystrym nurtem i przeciwnościami czekającymi na szlaku, uczestnicy muszą być przynajmniej w dobrej kondycji i powinni lubić aktywne, nawet nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting Dunajcem – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy rekompensują jednak wspaniałe widoki. Spływ na Dunajcu to świetna sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać bajeczne krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem Dunajca należą wszak do najbardziej pociągających krajobrazowo regionów naszego kraju, a nawet całej Europy. Rafting na Dunajcu to również doskonała alternatywa dla miłośników mocnych wrażeń, albowiem trasa bogata w liczne przeszkody i zakola podaruje wiele niezapomnianych emocji.