Zawsze czyste dłonie – antybakteryjny żel do rąk

Zawsze czyste dłonie – antybakteryjny żel do rąk

Znajdź mydło antybakteryjne

Aż 5 milionów komórek drobnoustrojów może bytować na każdym cm2 skóry rąk. Wiele tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach rozprzestrzeniają się pasożyty, bakterie i wirusy, które powodują bardzo poważne schorzenia. Dlatego higiena rąk jest absolutnie niezbędna. Za pomocą normalnego mydła jesteśmy w stanie jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90% drobnoustrojów. Zwykle to wystarczający wynik, jakkolwiek w licznych przypadkach konieczne będzie skorzystanie z o wiele efektywniejszych środków.

antybakteryjny żel do rąk – gdzie jest stosowany

Mydło dezynfekujące znajduje szerokie zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Często używane jest w placówkach medycznych – przychodniach, gabinetach dentystycznych czy szpitalach. Poza tym jego użycie jest niezbędne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą pacjentów i bytującymi na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać również pracownicy przemyśle gastronomicznym – w szczególności po przygotowywaniu potraw z mięsa (przede wszystkim z drobiu), jajek czy mleka, gdyż te produkty spożywcze w stanie surowym nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Typy płynów do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie wzbogacone o substancje niszczące komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują również pod postacią płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk dostępne są w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, które mieszczą się w kieszeni albo torebce, lub dużych, zaprojektowanych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, często przystosowanych do uruchamiania łokciem lub posiadających fotokomórkę.

Dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]