Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Chcesz nabyć kaski do jazdy konnej? Skieruj się tu

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportu, w których ryzyko upadków jest dość duże. A te, przez sporą prędkość i wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na urazy narażona jest w szczególności głowa dżokeja, która obligatoryjnie winna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jazdy konnej dostępne są dwa typy zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co lepsze?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest najczęściej wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednakże tak dobrej ochrony jak kask, dlatego wskazany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i posiada atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najważniejsza kwestia przy doborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać odpowiednie certyfikaty, jak również pozwalać na regulację rozmiaru bądź być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask jeździecki nie należy też iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszym mieście nie dostaniemy odpowiedniego modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]