Rolety okienne – tani sposób na odświeżenie wnętrza

Rolety okienne – tani sposób na odświeżenie wnętrza

Nie masz koncepcji na nowoczesne i modne zaaranżowanie swojego mieszkania? Jeden, niedrogi produkt może zupełnie zmienić wygląd i styl pomieszczenia. To oczywiście wewnętrzne rolety okienne. Za sprawą tej przesłony można dodać kolorytu wszystkim pomieszczeniom lub nadać im intymnego i przytulnego charakteru. Profesjonalista z krakowskiego sklepu oferującego rolety dzień noc doradzi, jak podjąć właściwe, zakupowe decyzje.

Jakie rolety wybrać?

Jest sporo modeli wewnętrznych rolet okiennych . Można je dzielić według rozmaitych klasyfikacji. Jeśli idzie o tworzywo, znajdziemy w sklepach rolety materiałowe wykonane z nowoczesnych tkanin, które charakteryzują się różnym zakresem przepuszczania światła. Najczęściej jest to wygodny w utrzymaniu oraz prosty do czyszczenia poliester.
Ze względu na zastosowanie można podzielić rolety na ścienne i okienne. Inny podział to stopień zaciemnienia. Tutaj niezwykle popularnym rodzajem są rolety dzień noc typu 100% zaciemnienia bądź zebra.
Następna klasyfikacja to rolety na wymiar lub standardowe. Pierwszy typ rekomenduje się do okien o niekonwencjonalnych rozmiarach, z większą ilością segmentów albo wieloma ozdobnymi detalami. Jeśli chodzi o design, to wzornictwo rolet jest zgodne z aktualnymi, wnętrzarskimi trendami.

Czy rolety okienne są drogie?

Z uwagi na fakt, że rywalizacja na rynku rolet jest ogromna, podobnie jak wciąż rosnąca liczba producentów, aktualnie rolety można nabyć w nad wyraz atrakcyjnej cenie. Regularne ceny są niewysokie, a do tego dochodzą również akcje specjalne i promocje, kiedy produkt udaje się kupić z dodatkowym upustem. Rolety okienne są niedrogie i właściwie każdy może sobie na nie pozwolić.
Nowoczesne projekty, bogata kolorystyka i bezinwazyjny montaż sprawiają, że tego rodzaju przesłona na okna staje się coraz bardziej popularna. Koszt zakupu w porównaniu do długiej żywotności i jakości rolety jest wyjątkowo atrakcyjny, dlatego nie brak zwolenników takiego pomysłu na aranżację wnętrz.