Poznaj wiodących producentów drukarek 3D

Poznaj wiodących producentów drukarek 3D

Zobacz, gdzie zamówić 3D drukarki

W ofercie firmy CadXpert natkniesz się tylko na urządzenia od wiodących producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również MakerBot i FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszej ofercie, działają m.in. w technologiach: SLA, PolyJet i FDM.

Drukarki 3D Stratasys – obniżą koszty produkcji

Marka Stratasys jest globalnym liderem branży drukarek 3D. Od ponad trzech dekad – a konkretnie od 1988 roku – zaopatruje klientów najnowocześniejsze rozwiązania i maszyny. Oszacowano, że korzystając z drukarek 3D i pozostałych produktów Stratasys można zmniejszyć wydatki na produkcję i czas na nią poświęcony aż o 90%. Kluczowe idee pracy ekspertów marki Stratasys to zapewnianie najlepszych możliwych produktów i usług, a także wsparcie merytoryczne i techniczna. Bestsellery z oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, zalecane dla biznesu oraz przemysłu. Nowością w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Kolejnym liderem produkcji drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta firma w branży urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs dostarcza najbardziej zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, jak między innymi SLS i SLA. Nowością w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – nieduży model, pracujący w autorskiej, innowacyjnej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi odmianę technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszystkie pozostałe urządzenia Formlabs – charakteryzuje się łatwą obsługą oraz funkcjonalną budową. Czym pionierska technologia LFS odróżnia się od SLA? Bez wątpienia lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i prędkością druku, a także precyzyjnym odwzorowaniem najdrobniejszych elementów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, dzięki temu można otrzymać jednakowe prototypy, do czego dąży się najczęściej w masowej, powtarzalnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla przemysłu, edukacji, biznesu

MakerBot dostarcza wysokiej klasy profesjonalne drukarki 3D, działające w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta mają obszerne zastosowanie w różnorodnych sektorach edukacji, przemysłu, biznesu i wielu innych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100°C. Wydruk jest solidny i precyzyjny, a w trakcie procesu drukowania nie zdarza się przemieszczenie warstw ani nie występują odkształcenia.

Dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]